Teraz doprava zdarma nad 60 eur + ku každému nosiču zdarma slintáčiky a vrecúško Rischino

XL vložky

XL látkové vložky sú jednoznačne tou najzdravšou hygienickou pomôckou, ktorú si môžete zvoliť ako ochranu pri silnej urgentnej inkontinencii alebo masívnom krvácaní (v noci pri silnej menštruácii, prvé hodiny a dni po pôrode alebo po ženskej operácii). Vďaka dvom savým jadrám sú vysoko absorpčné a ich predĺžený strih, rozšírený v zadnej časti, zaisťuje ešte väčšiu savú plochu. Vložky majú veľkosť 33cm x 8-9cm.

Oproti jednorazovým vložkám sú látkovky nielen oveľa savejšie, no aj priedušnejšie, ekologickejšie a samozrejme aj lacnejšie. Avšak to najlepšie, čo na nich každá z nás ocení hneď pri prvom použití, je neuveriteľný pocit pohodlia. Nehanbite sa a vyskúšajte aké to je „cítiť sa ako v bavlnke“.

Ako sú vyrobené tieto látkové nočné vložky?

Nočné vložky sa skladajú z troch častí:

  • Dotyková časť: je v priamom kontakte s naším telom, a preto na ňu používame len tie najpríjemnejšie materiály, napríklad: bambusovo-biobavlnené froté (s GOTS), bio/bavlnený úplet či dojčenský plyš (alebo velúr).
  • Absorpčná časť: tvorí stred vložky a je vyrobená z dvoch vrstiev vysokogramážnej certifikovanej biobavlny s GOTS (z českej pletiarne).
  • Spodná časť: dotýka sa nohavičiek a podľa látky, ktorá na nej bola použitá, ďalej XL vložky delíme na 2 základné typy:

Polopriepustné denné vložky:

Zvládnu zadržať väčšie množstvo tekutiny a to aj po dlhší časový úsek, ale pri tlaku môžu tekutinu pomaly prepúšťať. Preto ich neodporúčame napríklad na dlhé cesty autom, kedy si vložky nebudete môcť včas vymeniť. Do tejto kategórie patrí iba jeden druh vložiek, a to tie, ktoré majú ako vonkajšiu vrstvu fleece.

Nepriepustné denné vložky:

Sú 100% spoľahlivé, pretože nepresiaknu ani pri veľkom úniku tekutín. Ich kúzlo tkvie v modernom materiáli zvanom PUL, ktorého membrána je priedušná, takže ste dobre chránená pred nepríjemným pocitom zo zaparenín. Radíme sem vzorované vložky s PULom alebo jednofarebným bavlneným froté s PUL lamináciou.

Zobrazit celý popis
phone-handsetchevron-downcross-circle