Doprava zdarma nad 60 eur + ku nosiču slintáčiky a vrecúško ako bonus. Každý nosič odteraz s magnetickou sponou!

O nás

Príbeh začiatku našich ergonomických nosičov a šatiek Rischino sa začal písať s narodením nášho prvého syna Riška, po ktorom sme značku aj pomenovali. Jednou z jeho prezývok je aj Rišino.

Narodením Riška sa náš aktívny život otočil o 180 stupňov. Spoločenský život sme vymenili za prebdené noci a témami číslo jeden sa u nás stali koliky, ťažké zaspávanie a veci, s ktorými sa musia popasovať všetci rodičia. Hľadali sme preto cestu, ako si môžeme náš nový rodičovský život nielen uľahčiť, ale hlavne začať ešte viac vychutnávať a užiť si spoločné chvíle s bábätkom naplno. Vtedy sme objavili krásu nosenia.

Keď sme začali praktizovať nosenie, náš život dostal nový rozmer. Mohli sme ísť na naše obľúbené túry, a to aj po trasách, kde to bolo s kočiarom nemysliteľné. Začali sme opäť navštevovať rôzne pamiatky, obchody, reštaurácie, a to samozrejme tak, aby mal náš synček vždy plnohodnotný komfort. Tešili sme sa z toho, že môžeme robiť bežné domáce práce spolu s ním. Z nášho nervózneho a plačúceho bábätka sa stal spokojný chlapček. Výhody nosenia sme neskôr plne využili aj po narodení nášho druhého synčeka Alexka a doteraz ich využívame pri našom najmladšom synovi Nikolaskovi – tentokrát však už s vlastnými nosičmi. Keďže sa snažíme praktizovať kontaktné rodičovstvo, nosenie nám v ňom ešte viac pomáha.

Prototyp nosiča sme vyvíjali viac ako 2 roky

Vyskúšali sme naozaj mnoho nosičov. Na každú príležitosť sme však museli mať iný nosič, keďže ani jeden nespĺňal všetky pre nás dôležité parametre naraz. Rozhodli sme sa preto vyskúšať niečo vlastné. Prototyp nosiča Rischino, z ktorého vychádzajú všetky naše nosiče, bol vyvíjaný viac ako dva roky, kým prišiel do predaja. Chceli sme dosiahnuť strih, ktorý by bol vhodný tak pre malé bábätko, ako aj pre väčšie dieťa plnohodnotne. Veľmi sme si dali záležať na každom komponente a materiáli, ktorý bol použitý pri výrobe nosiča.

Ďalším dôležitým kritériom bol taktiež vzhľad nosiča. Snažili sme sa ho vyvinúť tak, aby aj nosič mohol byť dizajnovou súčasťou oblečenia. Výroba nosičov bola teda spočiatku našou záľubou. Po mimoriadne vysokom záujme a pozitívnych ohlasoch sme sa napokon rozhodli venovať nosičom všetok náš čas a priniesť na trh jedinečné produkty, aby si z nášho portfólia rodič vybral presne to, čo potrebuje. Parametre Rischino nosičov sú navrhnuté na základe odborných odporúčaní a testov v spolupráci s odborníkmi z oblasti pediatrie, detskej ortopédie, pôrodníctva, neonatológie a vznikali v úzkej spolupráci s certifikovanými poradkyňami nosenia.

Rischino nosiče a šatky vznikajú vďaka precíznej ručnej práci

Výroba nosičov začína v tkáčovni, kde utkáme žakárovú šatku.
Z tkáčovne šatka putuje priamo do krajčírskej dielne.
Krajčírka zo šatky ušije nosič a posúva ho na výstupnú kontrolu.
Po úspešnom zvládnutí dvojstupňovej kontroly nosič získa výrobný protokol a jedinečné rodné číslo na bedrovom páse.
Pred odoslaním prejde nosič poslednými kozmetickými úpravami ako je pranie a žehlenie.
Vypraný, vyžehlený a pekne zabalený nosič putuje od nás z Lazian až domov k zákazníkom.
Vo vašich rukách je nosič ihneď pripravený nosiť sa a ľúbiť sa spolu s vami a vaším dieťatkom.
Naša práca však nekončí ani po doručení nosiča. Sme pripravení vám kedykoľvek pomôcť s jeho nastavením či poradenstvom nosenia.
Filozofiou nášho rodinného podniku je ponúknuť zákazníkovi poctivý výrobok, preto celý proces výroby nosičov aj šatiek zastrešujeme na Slovensku. Takto priamo dohliadame na kvalitu našich výrobkov, zvyšujeme zamestnanosť a oživujeme zanikajúce profesie.

Rischino je vyvinuté s veľkým dôrazom na všetky použité materiály. Nosiče aj šatky sú vyrábané z certifikovanej organickej bavlny a biobavlny. Spĺňajú všetky požiadavky a normy na zdravé a bezpečné nosenie detí. Naše šatky a biobavlnu si tkáme na Slovensku v tkáčskej firme s viac ako 100 ročnou tradíciou. Celý proces výroby od spracovania priadze až po nasadenie posledného komponentu prebieha v našom kraji. Komponenty potrebné pre výrobu našich nosičov si dávame na mieru vyrábať u lokálnych výrobcov na Slovensku a v Česku.

Okrem samotnej výroby nosičov a šatiek sa zameriavame aj na poradenstvo nosenia a edukáciu poradkýň v našom školiacom centre – Ergonosenie. Naším cieľom je zabezpečiť zákazníkovi stálu podporu a poradenstvo pri nosení detí.
phone-handsetcross-circle