Doprava zdarma nad 60 eur + ku nosiču ochranné návleky na popruhy ako bonus. Každý nosič odteraz s magnetickou sponou!

Slipové vložky

Látkové slipové vložky sú jednoznačne tou najzdravšou ochranou pri miernej inkontinencii, menštruácii alebo silnejšej bakteriálnej či vírusovej infekcii. Veľmi obľúbené sú aj u žien, ktoré používajú menštruačný kalíšok. Sú oveľa savejšie, priedušnejšie, ekologickejšie a samozrejme aj lacnejšie ako komerčné jednorazové vložky. To, čo ale každá z nás ocení hneď pri prvom použití, je predovšetkým neuveriteľné pohodlie, ktoré poskytujú. Nehanbite sa a vyskúšajte aké to je „cítiť sa ako v bavlnke“. Všetky vložky majú veľkosť 20 x 5,5-6,5cm.

Naše slipové vložky sa skladajú z troch častí:

  • Dotyková časť: je v priamom kontakte s naším telom, a preto na ňu používame len tie najpríjemnejšie materiály, napríklad: bambusovo-biobavlnené froté (s GOTS), bio/bavlnený úplet či dojčenský plyš (alebo velúr).
  • Absorpčná časť: tvorí stred vložky a je vyrobená z vysokogramážnej certifikovanej biobavlny s GOTS (z českej pletiarne).
  • Spodná časť: dotýka sa nohavičiek a podľa látky, ktorá na nej bola použitá, ďalej vložky delíme na 3 základné typy:

Priepustné slipové vložky:

Sú najpriedušnejšie a používajú sa predovšetkým na mierny únik tekutiny, pri väčšom úniku je potrebné počítať s častejšou výmenou (ideálne v domácom prostredí). Bezkrídelkový variant sa skvele hodí ako booster. Radia sa sem vložky vyrobené z bio/bavlneného úpletu, bambusovo-biobavlneného froté (s GOTS) alebo velúru.

Polopriepustné slipové vložky:

Zvládnu zadržať stredné množstvo tekutiny a to aj po dlhší časový úsek, ale pri tlaku môžu tekutinu pomaly prepúšťať. Preto ich neodporúčame napríklad na dlhé cesty autom, kedy si vložky nebudete môcť včas vymeniť. Do tejto kategórie patrí iba jeden druh vložiek, a to tie, ktoré majú ako vonkajšiu vrstvu fleece.

Nepriepustné slipové vložky:

Sú 100% spoľahlivé, pretože nepresiaknu ani pri veľkom úniku tekutín. Ich kúzlo tkvie v modernom materiáli zvanom PUL, ktorého membrána je priedušná, takže ste dobre chránená pred nepríjemným pocitom zo zaparenín. Radíme sem vzorované vložky s PULom alebo jednofarebným bavlneným froté s PUL lamináciou.

Zobrazit celý popis
phone-handsetchevron-downcross-circle