Doprava zdarma nad 60 eur + ku nosiču ochranné návleky na popruhy ako bonus. Každý nosič odteraz s magnetickou sponou!

Denné vložky

Látkové denné vložky sú jednoznačne tou najzdravšou hygienickou pomôckou, ktorú si pre svoju intímnu oblasť môžete zvoliť. Vďaka dvom savým jadrám sú vysoko absorbčné, takže sa používajú pri urgentnej inkontinencii, silnejšej menštruácii alebo na popôrodné očistky. Vložky majú rozmer 22 x 6,5-7,5cm.

Sú však nielen oveľa savejšie, ale aj priedušnejšie, ekologickejšie a samozrejme aj lacnejšie ako komerčné jednorazové vložky. To najlepšie, čo na nich každá z nás ocení hneď pri prvom použití, je predovšetkým neuveriteľný pocit pohodlia. Nehanbite sa a vyskúšajte aké to je cítiť sa ako v bavlnke.

Ako sú vyrobené tieto látkové vložky?

Denné vložky sa skladajú z troch častí:

  • Dotyková časť: je v priamom kontakte s naším telom, a preto na ňu používame len tie najpríjemnejšie materiály, napríklad: bambusovo-biobavlnené froté (s GOTS), bio/bavlnený úplet či dojčenský plyš (alebo velúr).
  • Absorpčná časť: tvorí stred vložky a je vyrobená z vysokogramážnej certifikovanej biobavlny s GOTS (z českej pletiarne).
  • Spodná časť: dotýka sa nohavičiek a podľa látky, ktorá na nej bola použitá, ďalej vložky delíme na 3 základné typy:

Priepustné denné vložky:

Sú najpriedušnejšie a používajú sa predovšetkým na mierny únik tekutiny, pri väčšom úniku je potrebné počítať s častejšou výmenou (ideálne v domácom prostredí). Bezkrídelkový variant sa skvele hodí ako booster. Radia sa sem vložky vyrobené z bio/bavlneného úpletu, bambusovo-biobavlneného froté (s GOTS) alebo velúru.

Polopriepustné denné vložky:

Zvládnu zadržať stredné množstvo tekutiny a to aj po dlhší časový úsek, ale pri tlaku môžu tekutinu pomaly prepúšťať. Preto ich neodporúčame napríklad na dlhé cesty autom, kedy si vložky nebudete môcť včas vymeniť. Do tejto kategórie patrí iba jeden druh vložiek, a to tie, ktoré majú ako vonkajšiu vrstvu fleece.

Nepriepustné denné vložky:

Sú 100% spoľahlivé, pretože nepresiaknu ani pri veľkom úniku tekutín. Ich kúzlo tkvie v modernom materiáli zvanom PUL, ktorého membrána je priedušná, takže ste dobre chránená pred nepríjemným pocitom zo zaparenín. Radíme sem vzorované vložky s PULom alebo jednofarebným bavlneným froté s PUL lamináciou.

Zobrazit celý popis
phone-handsetchevron-downcross-circle