You are here:

Príbeh začiatku našich ergonomických nosičov a šatiek Rischino začal s narodením nášho prvého syna Riška, po ktorom sme našu značku aj pomenovali. Jednou z jeho prezývok je aj Rišino 🙂

Príbeh začiatku našich ergonomických nosičov a šatiek Rischino začal s narodením nášho prvého syna Riška, po ktorom sme našu značku aj pomenovali. Jednou z jeho prezývok je aj Rišino 🙂

Narodením Riška sa náš aktívny život otočil o 180 stupňov. Náš spoločenský život sme vymenili za prebdené noci a témami číslo jeden sa u nás stali koliky, ťažké zaspávanie a veci s ktorými sa musia popasovať všetci rodičia. Hľadali sme preto cestu ako si môžeme náš nový rodičovský život nielen uľahčiť, ale hlavne začať ešte viac vychutnávať a užiť si naše spoločné chvíle s bábätkom naplno. Vtedy sa začal písať príbeh našej rodinnej firmy Rischino.

Odkedy sme začali praktizovať nosenie dostal náš život nový rozmer. Mohli sme začať chodiť na naše obľúbené túry, a to aj po trasách kde to bolo s kočiarom nemysliteľné, navštíviť rôzne pamiatky, obchody, reštaurácie, samozrejme tak aby náš synček mal vždy plnohodnotný komfort. Tešili sme sa z toho, že môžeme robiť bežné domáce práce spolu s ním. Z nášho nervózneho a plačúceho bábätka sa stal spokojný chlapček. Výhody nosenia sme plne využili aj po narodení nášho druhého synčeka Alexka a doteraz využíváme pri našom najmladšom synovi Nikolaskovi, kedže sa snažíme praktizovať kontaktné rodičovstvo, v čom nám nosenie ešte viac napomáha.

Vyskúšali sme mnoho nosičov a na každú príležitosť sme museli mať iný nosič, keďže ani jeden nespĺňal všetky pre nás dôležité parametre naraz. Chceli sme dosiahnuť strih, ktorý by bol vhodný tak pre malé bábätko, ako aj pre väčšie dieťa plnohodnotne. Veľmi sme si dali záležať na každom komponente a materiále, ktorý bol použitý pri výrobe nosiča. Ďalším dôležitým kritériom bol taktiež vzhľad nosiča, tak aby aj nosič mohol byť dizajnovou súčasťou oblečenia. Výroba nosičov bola spočiatku našou záľubou, no po mimoriadne vysokom záujme a pozitívnych ohlasoch sme sa rozhodli venovať nosičom všetok náš čas a priniesť na trh jedinečné produkty, tak aby si z nášho portfólia rodič vybral presne to, čo potrebuje.

Prototyp nosiča Rischino, z ktorého vychádzajú všetky naše nosiče bol vyvíjaný viac ako dva roky, kým prišiel do predaja. Parametre našich nosičov sú navrhnuté na základe odborných doporučení a testov v spolupráci s odborníkmi z oblasti pediatrie, detskej ortopédie, pôrodníctva, neonatológie a vznikali v úzkej spolupráci s certifikovanými poradkyňami nosenia.

Filozofiou našho rodinného podniku je ponúknuť zákazníkovi poctivý slovenský výrobok, preto celý proces výroby nosičov aj šatiek zastrešujeme na Slovensku. Takto priamo dohliadame na kvalitu našich výrobkov, zvyšujeme zamestnanosť a oživujeme zanikajúce profesie.

Rischino je vyvinúté s veľkým dôrazom na všetky použité materiály, nosiče aj šatky sú vyrábané z certifikovanej organicej bavlny a biobavlny a spĺňajú všetky požiadavky a normy na zdravé a bezpečné nosenie detí. Naše šatky a biobavlnu si tkáme na Slovensku v tkáčskej firme s viac ako 100 ročnou tradíciou. Celý proces výroby od spracovania priadze prebieha v našom kraji. Komponenty potrebné pre výrobu našich nosičov si dáváme na mieru vyrábať u lokálnych výrobcov na Slovensku a v Česku.

Okrem samotnej výroby nosičov a šatiek sa zameriavame aj na poradenstvo nosenia, edukáciu poradkýň v našom školiacom centre- Ergonosenie a našim cieľom je zabezpečiť zákazníkovi stálu podporu a poradentvo pri nosení detí.

Zuzana a Richard